Digitální tisk

Digital-print-theme
Continental Stanley Stella

Proč si vybrat digitální tisk?

Kdy zvolit digitální tisk

Ideální metoda pro ty, kdo chtějí potisknout menší množství textilu. Výhodou je jednoduché zpracování dat, nenáročná příprava tisku a perfektní výsledek v krátkém termínu. Moderní parametry našich digitálních strojů splňují dnešní požadavky na kvalitu tisku i u tmavých textilií. Pro náklady od 1 do 49-ti ks prosím využijte náš tričkotvořič www.coromoro.com. Pro tiskové série od 50 ks výše prosím zašlete poptávku e-mailem.

Strojovna

Tiskneme na strojích, které dnes představují absolutní špičku digitální technologie. Používáme pigmentové barvy na vodní bázi, vyvinuté speciálně pro potisk textilu. Potisk je dobře přilnavý, výborně kryje a je ekologičtější než jiné varianty (certifikace Öko-Tex 100, číslo prověrky N-KEN 09025).

Upozornění

Tiskneme v systému CMYK, takže nelze počítat s přesnou barevností dle Pantone, na druhou stranu dokážeme natisknout až 16 miliónů barevných odstínů, včetně bílé.
Při tisku na barevný podklad motiv podtiskujeme bílou barvou, což vyžaduje impregnaci textilu fixační vrstvou, která po zasušení ve vláknech mírně ztuhne. Tenhle trochu nepříjemný efekt mizí hned po prvním vyprání.

Kdy bude hotovo?

Zakázky obvykle vyřizujeme do 1 týdne, v případě potřeby je však možné domluvit i kratší termín.

Dodací lhůta se může měnit dle dostupnosti požadovaného textilu a sezónní výrobní vytíženosti.

Digital-print-2

Jak objednat?

Od Vás potřebujeme:

Podklady v následujících formátech:

Upozornění:

1.

Přesné informace o požadovaném tisku

*.ai, *.pdf, *.eps, *.tiff, *.jpeg, *.psd.
ve velikosti 1:1 a minimálním rozlišení 200 dpi.

Důležité informace:

Pro tisk digitální metodou doporučujeme, aby klient realizoval zakázku na námi dodaný textil. Při tisku na klientem dodaný textil za výsledek neručíme.

Doporučení:

Grafická data na barevný textil NESMĚJÍ být připravena s průhledností (krytím menším než 100%)! Při tisku totiž používáme bílou podtiskovou barvu, takže data, připravená s průhledností, je technologicky nemožné vytisknout tak, aby nedošlo ke změně požadovaného motivu.

Doporučujeme konzultovat s obchodním oddělením zda se rozměry motivu hodí i pro tisk na dámská či dětská trička a zda je požadované umístění technicky realizovatelné.
U nestandardních materiálů někdy požadujeme 1 i více kusů k tiskové zkoušce.

max. velikosti motivu pro různé varianty tisku

Maximální velikosti tisku podle toho, kterou tiskovou paletu lze pro daný textil využít jsou:
40x45cm (šířka x výška)
35x40cm (šířka x výška)
25x31cm (šířka x výška)
10x38cm (rukávová paleta)

Potisk textilu je řemeslo jako každé jiné, a proto je dobré vědět, že ačkoli se maximálně snažíme takovým případům předcházet, existuje vždy určité riziko zmetkovosti. Obecně udávaná a tolerovaná míra zmetkovosti je zhruba 3%. Doporučujeme proto nastavit objednávku tak, aby její celková integrita nebyla touto eventualitou ohrožena.

2.

Přesné informace o textilu, na který se bude tisknout

  • Značka & konkrétní model
  • Barva
  • Počet kusů od jednotlivých velikostí
3.

Vaše fakturační a kontaktní údaje

4.

Odsouhlasení kalkulace a termínu

5.

Odsouhlasení elektronického náhledu

  • dle dohody

Jak zacházet s potištěným tričkem?

Aby Vám potisk na tričku vydržel co nejdéle, je dobré dodržovat některé základní zásady. Například prát tričko s potiskem naruby a na nízké teploty (30°C-40°C), při žehlení se vyhnout potištěné ploše, žehlit tričko vždy naruby a hlavně – mít své tričko s potiskem rád/a.

Kolik mě to bude stát?