Průvodce potiskem triček: jak na to

Potisk triček: jak na to
Continental Stanley Stella

Tahle stránka Vám pomůže zrealizovat potisk triček a potisk reklamního textilu bez zbytečných problémů. Pokud jste tisk na trička či jiný textil ještě nikdy nezvažovali, vězte, že před Vámi leží nová Amerika a máte v podstatě dvě možnosti jak se stát specialistou na potisk triček.

Buď zvednete telefon, zavoláte nám a řeknete: “Tak podívejte se, já přiznávám, že je to divné, ale trika s potiskem jsem prostě ještě nikdy nerealizoval/a. Dokonce ani mikiny s potiskem, kšiltovky s potiskem, potištěné větrovky, deštníky či batohy a, bez legrace, nevím nic ani o potisku tašek.“ Nebojte, nevysmějeme se Vám, potisk triček je naše doména, vy si klidně dál prodávejte kola, nabízejte pojištění či pěstujte biomrkev. Rádi Vám vysvětlíme jak takový potisk triček funguje. Nebo Vás pozveme na exkurzi a ukážeme Vám, co všechno potisk triček, mikin a dalšího reklamního textilu obnáší.

Druhá možnost je usadit se na kancelářské židli o něco pohodlněji, ideálně poslat mladší kolegy pro kávu a začíst se do našeho průvodce světem triček a potisku.

Zevrubný průvodce potiskem triček a reklamního textilu

K čemu chci tričko s potiskem využít

Prvním důležitým krokem je ujasnit si, co od triček s potiskem chci:
Oživit firemní akci pěknými hosteskami/hostesáky v tričkách potištěných logem firmy? Nebo spíš široká propagace firemního loga natištěného na tričkách, která budu rozdávat spolu se zakoupeným produktem?
Možná si myslíte, že nám do toho nic není, ale pro nás je to naopak moc důležitá informace. Dnešní nabídka reklamního textilu je tak široká, že i kdyby se lidem z našeho obchodního oddělení zdál každou noc sen o jiném tričku, bude trvat několik let než vyčerpají všechny katalogy a budou se zase moct vrátit k létání, erotice a rodinným thrillerům.
Pokud chcete jen pár trik s potiskem na akci, je jasné, že se spíš soustředíte na kvalitu trička a potisku. Pokud chcete naopak tričko s potiskem využít v rámci velké kampaně, je dobré zvážit poměr mezi tím jak moc chci svého zákazníka potištěným tričkem potěšit a kolik mě takové tričko s potiskem bude stát.

Výběr trička na potisk

Ze zkušenosti sice víme, že 14 dní před kampaní, když měla být trička s potiskem dávno hotová, vezmete za vděk i odporně pytlovitým výprodejovým tričkem za cenu, jejíž nehorázná výše by se dala označit páně Grygarovým vědním oborem, ale takhle jednoduché to mít nechceme. Je nám jasné, že příště byste se na nás s potiskem triček neobrátili. A tak udržujeme aktivní obchodní vztahy s mnoha dodavateli triček a dalšího reklamního textilu napříč celou Evropou. Sice musíme každý rok měnit ceníky triček, převěšovat všechna trička v showroomu a trávit dlouhé hodiny prohlížením tričkokatalogů, ale zato Vás pak můžeme každý rok překvapit novými modely triček a inspirovat Vás k co nejkreativnějšímu potisku. Vezmeme Vás do showroomu na duhovou procházku a pěkně Vás v té možnosti volby pokoupeme. Uvidíme, jestli se nakonec rozhodnete pro klasické tričko nebo pro něco pikantnějšího, a v naší tipovací soutěži si uděláme čárku buď do kategorie „odvážný tričkozvěst“ nebo do kategorie „tričkomil plachý“
Samozřejmě že nastanou i situace, kdy potřebujete prostě nějaké tričko s potiskem, chcete ho hned a bez řečí, a vůbec Vás nezajímá křepčivá performance nadrceného obchoďáka. V takovém případě před Vámi zabarikádujeme showroom, abyste se tou barevnou záplavou triček zbytečně nerozptylovali a nabídneme tričko, které je zrovna k dispozici. Skladem běžně držíme několik osvědčených modelů triček pro pány i dámy a na Vás bude jen ozdobit je tím správným potiskem.
Prostě - buď si chcete hrát a udělat potištěným tričkem radost sobě i svým zákazníkům, a nebo nemáte na naše tričkozbožné výlevy náladu a chcete kus potištěného něčeho, čím se dá prostrčit hlava a ruce.
A co z toho všeho vyplývá? Řekněte nám jaké tričko chcete, a my Vám ho (pro)dáme.

Potisk triček

Tričko máte vybrané, předpokládejme, že máte jasno i v tom, čím ho potisknout. Zbývá dořešit jediné: JAK potisk na tričko dostat! V OP TIGER tiskneme na trička několika různými metodami:

Sítotisk

První a nejčastější z nich je sítotisk přímo na tričko. Tato možnost se vyznačuje na jedné straně kvalitou, rychlostí a přesností tisku a na straně druhé požadavkem na kvalitní data a relativní náročností tiskových příprav. Pakliže chcete potištěných triček deset, přestaňte rovnou číst a přeskočte na digitál.
Potisknout trička sítotiskem se vyplatí například když máte jednoduchý motiv (1-5 přímých barev) a chcete s ním potisknout trička v množství řekněme od 50-ti kusů výše. Pokud chcete tričko potisknout motivem o osmi a více barvách, měli byste myslet na svoji peněženku a uvědomit si, že když budete chtít potisknout méně než 300 triček, naúčtujeme Vám přípravu tiskových sít! Je proto dobré si rozmyslet, jestli se všechny ty barvy budou natištěné na tričku vyjímat opravdu tak, jak si představujete. Často se nám stane, že klient po kalkulaci nákladů potisk přehodnotí (= zjednoduší), a výsledný efekt potisku na triku je stejný či dokonce lepší.
Nechápejte nás špatně – čím barevnější potisk na triko, tím víc máme práce, za což jsme vždycky rádi, takže pokud chcete mít opravdu luxusní trika s potiskem a finance jsou to poslední, co Vás zajímá, jen houšť a ať to z palety stříká do všech stran (hlavně tedy na tričko, prosím)! A neomezujte se samozřejmě ani co se efektů týče. Klidně si pro svůj potisk na tričko naporoučejte glitter, shimmer, puff, discharge, 3D, brittle nebo třeba gloss, ze předu, ze zadu a klidně i naruby! Jediné co neděláme, je voňavý potisk, protože to by Vám naši tiskaři mohli tričko poslintat…
více o sítotisku »

Sítotiskový transfer

Tohle je další z tradičních způsobů potisku triček. Obecně se používá na potisk předmětů nevhodných pro přímý tisk. Jde především o batohy, deštníky, obzvlášť vypasené a chundelaté mikiny, pracovní oblečení, kšiltovky a podobné nezbytnosti, bez nichž by dnešní civilizace jistojistě zkolabovala. Kromě toho je ale tenhle způsob potisku textilu oblíbený také proto, že si ho můžete nechat udělat do zásoby, a trička či jiný textil s ním můžete potiskout kdy sami chcete. Je v tom jen docela malý háček – tedy malý…měří asi tak metr krát metr a my si jeho odborný název „pneumatický termolis“ zkracujeme na familiérní „žehlička“. Pokud jím nedisponujete, nevadí, my jich máme hned několik, a na trička žehlíme moc rádi. Vtip téhle metody spočívá v tom, že se motiv natiskne nejprve na transferový (přenosový) papír, a teprve potom se tiskne na tričko či jiný textil. Potisk se potom už nemusí podruhé zasušovat v plynovém tunelu, a tak při správném postupu u většiny materiálů (například sportovní dresy, větrovky atd), nehrozí, že se spálí.
více o sítotiskovém transferu »

Digitální tisk

Vítejte v budoucnosti. Zapomeňte na trička potištěná neprodyšnou igelitoidní plackou, pod kterou z Vašich dusících se pórů prýštívaly mocné řeky potu. Taková potištěná trička se dnes hodí maximálně pro podvečerní cyklosjezd z Dvoraček do Harachova koncem léta, kdy už sluníčko nehřeje, a ledový horský vzduch se Vám, jak svištíte dolů, opírá do hrudníku a hrozí zápalem plic.
V dnešní době jsme schopni potisknout Vám tričko tak, aby byl motiv jemný, prodyšný a přitom barevně výrazný a stálý. A to i při tisku na tmavé tričko! Na trička tiskneme pigmentovými, vodou ředěnými barvami, takže přes potisk na tričku se dá i žehlit. Kromě toho, že budete mít z nošení takového potištěného trička báječný pocit, se navíc můžete pyšnit také tím, že Vaše potištěné tričko zatížilo životní prostředí méně, než trička potištěná klasičtějšími metodami.
Digitální potisk se prostě hodí pro všechny, kdo chtějí perfektní trika s potiskem v krátké době a nechtějí jich zrovna stovky. Díky digitálu je najednou možné dělat plnobarevné potisky už od jednoho trička a nemuset kvůli tomu prodávat zrestituovaný činžák na Praze 1.
více o digitálním tisku »

No a teď už je to jen na Vás. Jestli ještě pořád potřebujete trička s potiskem a čtením našeho zevrubného průvodce potiskem triček jste nepropásli termín, zavolejte nám nebo napište a trička s potiskem si u OP TIGER objednejte!