Biotextil

Textile-theme
Continental Stanley Stella

Biotextil

Nabízíme různé druhy eticky a ekologicky vyráběného textilu, tak, aby si každý mohl vybrat vhodnou variantu.

Biotextil

Biotextil z kolekce EarthPositive® je unikátní díky kombinaci 3 principů

o 90% méně emisí skleníkových plynů = minimální uhlíková stopa

Využití obnovitelných zdrojů energie (větrné a solární) při výrobě snižuje uhlíkovou stopu produktů o celých 90%. Zatímco výrobou běžného trička se do atmosféry vypustí zhruba 6kg skleníkových plynů, výrobou biotrička jich vznikne jen asi 600g! Hodnota uhlíkové stopy je propočítávána a certifikována nadací The Carbon Trust.

100% biobavlna = žádné škodlivé chemikálie

Všechny modely jsou vyrobeny ze 100% biobavlny, certifikované organizacemi Control Union a The Soil Association. Standardy GOTS (Global Organic Textile Standard), jimž kolekce vyhovuje, zajišťují, že během pěstování bavlny nedošlo k použití žádných chemikálií poškozujících člověka a životní prostředí.

Katalog kolekce ke stažení zde. Více informací lze získat buď přímým dotazem na optiger@optiger.cz či na osvětovém webu www.biotricko.cz. V nízkém nákladu lze produkty z kolekce EarthPositive® zakoupit v našem e-shopu www.coromoro.com. Podrobné informace o celospolečenském přínosu projektu BIOTRIČKO ke stažení zde.

Reklamní textil

Proč si vybrat právě tričko ze 100% biobavlny?

Značka Continental nabízí vždy nejnovější trendy v oboru. Ať už jde o moderní střihy, materiály jako bambus či tencel nebo progresivní změny k lepšímu v rámci etiky práce a ekologie. Koupí produktů této značky si například můžete být jisti, že:

  • produkty nebyly vyrobeny za zneužití dětské či vynucené práce
  • produkty byly vyrobeny ve zdravotně nezávadném prostředí
  • pracovníci mají legální pracovní smlouvy
  • pracovníkům není odpírána zákonem stanovená minimální mzda
  • pracovníci se mohou sdružovat v odborech a mají právo na kolektivní vyjednávání
  • pracovníci nejsou diskriminováni
  • pracovníci nejsou nuceni vykonávat přesčasy

 

Další informace se lze dočíst v katalogu či dozvědět od pracovníků našeho obchodního oddělení.

Získaná bavlněná vlákna se zpracovávají bez použití nebezpečných a škodlivých chemikálií a bělidel. K barvení textilu se používají výhradně barviva odpovídající standardu GOTS, tedy barviva bez azo příměsí a dalších škodlivých chemikálií. Celá výroba také podléhá přísným podmínkám standardu Öko-Tex. Zakoupením našeho trička z biobavlny se včleňujete do produkčního řetězce, který přispívá ke zlepšení stavu životního prostředí a životních podmínek celé lidské populace. A hlavně - získáváte luxusní tričko, které je tak hebké, jemné a příjemné na nošení, že ho vůbec nebudete chtít svléknout.

Reklamní textil

Ostatní eticky či ekologicky vyráběný textil.

Pokud jste v nabídce výše nenašli vhodný produkt, zeptejte se nás na další varianty. Rádi Vám v existující nabídce pomůžeme nalézt optimální řešení, ze kterého nebudete muset mít špatné svědomí.

Reklamní textil